maxresdefault
 

Lionel Messi, Jaromír Jágr či Usain Bolt. Legendy fotbalových, hokejových či atletických bitev zná celý svět. Kdo ale zná Phila Shawa či nejsilnějšího tureckého velblouda? Právě tito hrdinové jsou aktéry těch nejbizarnějších sportů, které může tento svět spatřit. Posuďte sami!

Extrémní žehlení

ironing

Žehlička není v dnešní době nástroj, určený pouze pro něžné pohlaví. Je totiž hlavní pomůckou této sportovní disciplíny, při které jde především o nalezení co možná nejzajímavější, v mnohých případech však co nejšílenější, outdoorové lokace a zde se nechat vyfotit či natočit právě při žehlení.
Vynálezcem tohoto odvětví je Phil Shaw, nadšený to horolezec. Přemýšlel, jak zkombinovat své hobby s povinnými domácími pracemi. Jeho úvahy dospěly až do té fáze, že vymyslel zcela nový sport.
Zásadní otázkou pro laiky je to, jak se žehličky v extrémních podmínkách napájejí. Pro ilustraci, místa, kde se již žehlilo jsou například vysoké hory či skalní převisy. Další odvážlivci se snažili dělat puky na kalhotách při jízdě na koni či na raftu. V takovýchto náročných podmínkách je zdroj energie přiváděn pomocí přenosných generátorů, plynový hořáků či dokonce kempinkových vařičů.

Šachový box

360_boxing_0710

Utkání Garriho Kasparova s Rockym Balboou je sice nápadem utopickým, nicméně následníci dvou těchto hrdinů spojili své síly ve snaze vymyslet nový sport.
Mimo jiné tato idea vychází z antického Řecka, kdy tehdejším ideálem byla tzv. calocagathia, tedy ideální souznění duše a těla.
Pravidla této disciplíny, kombinující fyzickou a inteligenční sílu, jsou následující. Každý zápas trvá jedenáct kol. Začíná se čtyřminutovým rozehráním rychlošachové partie, navazují tři minuty neúprosného bušení. Mezi každým kolem mají závodníci pouhou minutu na oddych. Utkání může skončit matem, boxovým K.O. , rozhodnutím rozhodčího či vzdáním se jednoho ze soupeřů.

Velbloudí wrestling

wrestling

Myslíte si, že velbloud je vhodný pouze jako „dopravní prostředek“ v poušti? V Turecku mají tato jedno či dvouhrbá zvířata i jiný způsob trávení svého času. Kohoutí či býčí zápasy totiž nejsou zdaleka jediným bojových odvětvím zvířecího showbyznysu.
Byť ochránci zvířat si nyní pravděpodobně rvou vlasy z hlavy, vězte, že na wrestling musejí velbloudi projít speciálním tréninkem. V samotném zápase nosí náhubky, aby se nemohli pokousat. To by možná bylo i příliš. Vítězem se stává ten, kdo jakýmsi způsobem zasedne či zalehne svého soka.
Odměnou takovému vítězi může být například vzácná samice, s kterou získá vítězný velbloud právo se spářit.

Přenášení manželek

wife13

Od zvířat se vraťme zpátky k lidem a ohlédněme se trochu do historie. V roce 1997 se ve Finsku parta mladých lidí rozhodla uspořádat závod, jehož tradice přežila do dnešních dob.
Základem soutěže je manželský pár, ve kterém musí být žena starší 17 let a vážit více než 49 kg. Muž si ji následně naloží na záda a překonává s tímto břemenem překážkovou dráhu o délce 253 m. Vítězové jsou vyhlašování v několika kategoriích – rychlost, zábavnost či nápaditost kostýmů, které jsou nedílnou součástí závodů.
Zajímavostí je i ocenění pro ty nejlepší v jednotlivých kategoriích. Tím je totiž tolik litrů piva, kolik kilogramů váží nesená žena. No povězte, není to dostatečná motivace k tréninku?