
Hřbitovy jsou místy věčného odpočinku, v mnoha případech lze mluvit doslova o posvátných územích, kterých si jednotlivé země velmi cení. Některé hřbitovy jsou skutečně impozantní a to nejen rozlohou, ale i počtem lidí, kteří jsou v nich pochovány. Představíme si proto 5 největších hřbitovů na světě.
Wadi Al-Salam
Největší hřbitov na světě najdeme v Iráku a nese jméno Wadi Al-Salam. Hřbitov má rozlohu celých 6 kilometrů čtverečních a je součástí města Najaf. Založen byl už v 7. století a podle odhadů je zde pohřbeno 10 milionů lidí. Jedná se o nejposvátnější muslimský hřbitov, kde jsou pochováni zejména lidé z Iráku, ale také z Íránu, Pákistánu, Indie a mnoha dalších muslimských zemí.
Calverton National Cemetery
Druhý největší hřbitov se nachází v USA a má rozlohu 4,3 čtverečních kilometrů. Je zde pohřbeno 212 tisíc lidí, což je opravdu velké množství, jelikož byl hřbitov založen teprve v roce 1978. Jedná se zároveň o nejrušnější hřbitov ve Spojených státech, ročně se tu koná kolem 10 tisíc pohřbů.
Abraham Lincoln National Cemetery
Třetí největší hřbitov je rovněž v USA a nese jméno po 16. prezidentovi USA a zakladateli národního hřbitovního systému. Byl založen již v rove 1862 a má plochu 3,9 kilometrů čtverečních. Nachází se konkrétně v Ellwoodu a součástí hřbitova je i veřejné informační centrum.
Ohlsdof
Čtvrtý velikán mezi hřbitovy se rozprostírá v německém Hamburku. Založen byl v roce 1877 a je zde pohřbeno přes 1,5 milionu lidí. Rozloha hřbitova je 3,8 kilometrů čtverečních a jeho součástí je i muzeum. 40% všech pohřbů v Hamburku se koná právě zde a hřbitov každoročně navštíví zhruba 2 miliony lidí z celého světa.
Karacaahmet
Karacaahmet je největším hřbitovem v Turecku a 5. největším na světě. Nachází se v Istanbulu a je zde pochovaný zhruba 1 milion lidí. Jeho rozloha je 3 kilometry čtvereční a založen byl již v roce 1436. Hřbitov je rozdělen do 12 sekcí, podle různých náboženských skupin. O jméno hřbitova se postaral sultán Ahmet Karaca, který je zde rovněž pohřbený.