
Že byli nacisté pod vlivem amfetaminu, se dlouho spekulovalo. Dokonce zdroj pervitinu údajně pocházel z tehdejšího Československa. A jak je vidno, tato povzbuzující droga se v oblibě Němců udržela dodnes.
Nová kniha německého spisovatele Normana Ohlera Der Totale Raush (Totální rauš) vychází z autentických záznamů německých a amerických zpravodajských služeb, které potvrdili, že krystalický amfetamin, chcete-li pervitin, udržoval vojáky v pevném přesvědčení, že dělají jen to správné. Zpočátku byly tablety amfetaminu prodávány v evropských lékárnách jako lék podporující bdělost. Podle Ohlera jedna pilule stačila na to, aby byli uživatelé, a tedy i nacisté, vzhůru několik desítek hodin. Během jich dokázali vojáci absolutně perfektně přemýšlet, ovšem nedej bože, když účinek drogy vyprchal. Dostavily se abstinenční příznaky spojené s agresivitou a naštvaností.
Podle zprávy deníku Der Spegel z roku 2005 si pervitin během války vyzkoušelo nejprve devadesát vysokoškolských studentů, aby se po experimentu dobrali k závěru, že tento „lék“ by Němcům mohl pomoci vyhrát válku. Za šest měsíců nato už měli amfetamin v rukou němečtí lékaři, kteří jej vojákům dodávali před invazí. Ohler potvrdil, že pervitin byl stoprocentně využit před obsazením Sudet, Polska a Francie.
Hitler, který do té doby rád podával vojákům heroin pro otupění smyslů, měl v rukou další účinný prostředek, jak naopak své souputníky vybudit před důležitou vojenskou akcí. Vojákům byly podávány i jiné drogy jako doping. Avšak vražedná kombinace heroinu a amfetaminu měla u vojáků za následek psychózy s neurologickým podtextem, stejně jako u dnešních uživatelů. Věřte, že s tímto dopingem žádnou válku nevyhrajete.